Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Dronekhana, czyli dron vs. „palący gumę” Mustang

Meganews

Co wyniknie ze spotkania jednej z najbardziej ekscytujących nowych dyscyplin sportowych na świecie z jednymi z najbardziej ekscytujących samochodów na świecie? Odpowiedź znajduje się w nowym filmie zrealizowanym przez Forda pod nazwą „Dronekhana”.
Dwóch najlepszych na świecie pilotów dronów prowadzi swoje maszyny po torze pełnym przeszkód, wśród których znalazł się driftujący Ford Focus RS, „palący gumę” Ford Mustang oraz robot. Piloci Luke Bannister i Brett Collis sterują swoimi dronami zdalnie z pomocą specjalnych gogli, które zapewniają widok z perspektywy pierwszej osoby. Dzięki temu udaje im się przelecieć pod pickupem Fordem Rangerem i przez wnętrze Forda B-MAX-a. Zestaw 36 kamer GoPro ukazuje akcję wyścigu w spektakularnym stylu znanym z filmu Matrix z 1999 roku.

 

 

„To tak, jakbyś siedział w kokpicie. To była trudna trasa, mieliśmy kilka wypadków, ale na szczęście Ford Mustang wyszedł z tego cało – a tylko to się liczy,” powiedział 16-letni Luke Bannister, mistrz World Drone Prix, który podjął się tego wyzwania wraz ze swoim 22-letnim kolegą z zespołu Tornado XBlades, Brettem Collisem z Wielkiej Brytanii.

Film „Dronekhana” – stworzony w hołdzie dla popularnej serii Gymkhana z konsultantem Forda Kenem Blockiem i Fordem Focusem RS w rolach głównych – został nakręcony w europejskiej siedzibie głównej Forda w Kolonii w Niemczech. To właśnie w Kolonii odbywają się w tym tygodniu największe w Europie targi gier Gamescom. Nowa produkcja idzie w ślady poprzednich filmów z cyklu „Snowkhana”, które stały się już świąteczną tradycją Forda.

Ford zaprosił również pięcioro graczy z Europy do swojej siedziby głównej w Kolonii, aby ustanowić nowy ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA™ dla „Najdłuższego maratonu wideo w grze wyścigowej” w Forza Motorsport 6. Śmiałkowie spędzą dwa dni za kierownicą wirtualnego Forda GT w wersji wyścigowej, pokonując kolejne okrążenia toru Le Sarthe wykorzystywanego w wyścigu 24h Le Mans, w którym w tym roku zwyciężył prawdziwy Ford GT. Aby ustanowić nowy rekord, gracze będą musieli się ścigać ponad 48 godzin i 1 minutę. Jeśli próba zakończy się sukcesem, na stoisku firmy Microsoft podczas czwartkowych targów Gamescom odbędzie się prezentacja rekordowego gracza.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: