Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Dobór odpowiednich kosmetyków do auta. Jak to zrobić?

Meganews

Używanie odpowiednich kosmetyków samochodowych będzie miało istotny wpływ na końcowy efekt mycia. Ponadto pozwala uzyskać oczekiwany rezultat w znacznie szybszy, łatwiejszy oraz bardziej bezpieczny sposób. Brak stosownej wiedzy oraz odpowiednich kosmetyków może z kolei skutkować nie najlepszymi wynikami pielęgnacji auta. Zatem w jaki sposób dobierać odpowiednie kosmetyki do samochodu?

 

Preparaty do mycia samochodu. Które najlepsze?

Na rynku znajdziemy multum dobrych produktów, które z założenia zostały przeznaczone do mycia samochodu. Szczególnie na stacjach benzynowych aż roi się od preparatów do mycia, które w ogóle nie przynoszą obiecywanych rezultatów. To bowiem z reguły tanie zamienniki profesjonalnych preparatów, których użycie rzadko kiedy daje efekt.

Dlatego zaleca się, by zawsze korzystać z oferty kosmetyków samochodowych znanych i cenionych marek. Za takie uznać należ z kolei Sonax, Amtra, Turtle Wax, K2 i Valvoline. Kosmetyki do aut tych firm to gwarancja wydajności i najlepszego efektu. Najlepiej kupić je online – kosmetyki samochodowe w iParts.pl oraz w innych wiodących e-sklepach motoryzacyjnych kupimy nawet do 30 proc. taniej niż w sklepach stacjonarnych.

Połysk na karoserii i szybach samochodu. Jak to zrobić?

Po umyciu samochodu szamponem należy poczekać aż lakier nieco przeschnie i następnie nałożyć wosk. Polerowanie karoserii woskiem sprawi, ze lakier uzyska piękny połysk, niemal identyczny, gdy auto wyjeżdżało z salonu. Po nawoskowaniu karoserii warto zabrać się jeszcze za szyby. Przy użyciu dobrego płynu do szyb samochodowych pozbędziemy się drobnych smug i śladów wody oraz szamponu.

Pielęgnacja wnętrza pojazdu. Czym najlepiej to zrobić?

Równie istotny jest dobór kosmetyków do czyszczenia i konserwacji wnętrza samochodu. Dobry preparat nie tylko zapewni oczekiwany efekt, ale poprawi stan elementów plastikowych, gumowych, winylowych czy nawet drewnianych. Popularne preparaty, które kupimy na każdej stacji benzynowej to środki, których celem jest nadanie blasku. Ich rola nie sprowadza się niestety do ochrony i konserwacji poszczególnych elementów.

Konserwacja części z tworzyw sztucznych i gumy nie będzie stanowić najmniejszego kłopotu, jeżeli zdecydujemy się używać sprawdzonych produktów wysokiej jakości, których rola sprowadza się nie tylko do konserwacji, ale i dokładnego czyszczenia takich elementów jak np. kokpit czy listwy boczne. Regularne stosowanie tego typu kosmetyków do samochodu zapobiega ponadto szybkiemu niszczeniu wspomnianych elementów.

Na koniec przypominamy, że wszystkich kosmetyków do samochodu należy używać zgodnie z zaleceniami danego producenta. Dlatego zanim zaczniemy cokolwiek myć i pielęgnować, warto byśmy przeczytali ulotkę i zapoznali się z tym, jak najlepiej stosować dany produkt oraz czego ewentualnie unikać.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »