Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Długość ma znaczenie – Infiniti Q70L

Meganews

Infiniti poszerza rodzinę modelu Q70, wprowadzając na rynek wariant z dłuższym rozstawem osi. Dodatkowe 150 mm spożytkują głównie osoby zasiadające na tylnej kanapie.


Infiniti chwali się, że przestrzeń na kolana z tyłu jest największa w tej klasie i wynosi 82,3 cm. Pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie mogą więc wygodnie zakładać nogę na nogę. Dodatkowym udogodnieniem są automatycznie zamykane tylne drzwi, podgrzewane fotele, lampki punktowe do czytania oraz 12-woltowe gniazdka zasilania.

 

Nowy Q70 jest też cichszy niż wcześniej. Inżynierowie Infiniti dodali materiały izolujące, zwiększyli szczelność nadwozia oraz usztywnili koła. Ponadto, komfort kabiny zwiększa system aktywnej redukcji hałasu (Active Noise Control), który monitoruje poziom hałasu i kompensuje go, wytwarzając fale dźwiękowe o przeciwnej fazie, odtwarzane przez cztery głośniki montowane w drzwiach.

 

Model dostępny jest z całą gamą wydajnych silników. Pierwszym z nich jest 3,7-litrowy silnik V6, który jest wyposażony w system zmiennych faz rozrządu i zmiennego stopnia otwarcia zaworów VVEL. Jego moc to 320 KM przy 7 000 obr./min., zaś moment obrotowy to 366 Nm przy 5 200 obr./min.

 

Dla tego modelu dostępny jest także układ hybrydowy z systemem Direct Response Hybrid marki Infiniti. Układ ten łączy 3,5 -litrowy, 24-zaworowy silnik V6 z systemem DOHC, kompaktową baterię litowo-jonową oraz innowacyjny system „jeden silnik elektryczny – dwa sprzęgła”. Moc nominalna silnika V6 wynosi 302 KM przy 6 800 obr. /min., a moment obrotowy – 350 Nm przy 5 000 obr./min., natomiast moc 50-kilowatowego silnika elektrycznego to 67 KM, zaś moment − 290 Nm. Cały system dysponuje mocą do 364 KM .

 

Oba silniki są zsynchronizowane z 7-biegową przekładnią automatyczną. Dostępne są też łopatki zmiany biegów. Klienci mogą wybierać pomiędzy napędem na tylne koła lub inteligentnym system napędu na cztery koła.

 

Samochód debiutuje na salonie w Nowym Jorku, a jego sprzedaż ruszy pod koniec tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »