Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Dlaczego Polacy tak chętnie kupują SUVy i auta terenowe?

Meganews

SUVy i auta terenowe cieszą się rosnącą popularnością w naszym kraju. Wybierają je nie tylko miłośnicy off-roadu, ale również kierowcy, którzy cenią sobie komfort jazdy w każdych warunkach i przedstawiciele wielu firm oraz służb – również mundurowych. Dlaczego wybieramy takie auta? Sprawdziliśmy to.

 

Samochody terenowe i SUVy – nie tylko dla rajdowców

Popularność aut terenowych i SUVów można zaobserwować na naszych drogach. Z roku na rok pojawia się więcej pojazdów tego typu i wybierane są również przez mieszkańców miast. – Samochody te coraz częściej wybierane są jako auta rodzinne. Decyduje o tym i przestronność, doskonałe parametry i możliwości, jakie daje posiadanie takiego auta. Szczególnie popularna w tym zakresie jest Dacia Duster, która po swojej premierze bardzo szybko zaczęła zyskiwać popularność i obecnie jest jednym z najlepiej sprzedających się aut segmentu SUV Crossover w Europie. Ceni się ją za korzystny stosunek funkcjonalności do ceny. – mówi specjalista z serwisu overlimit.com. Należy przy tym zaznaczyć, że SUVy wybierane są nie tylko przez rodziny z dziećmi, ale także jako auta firmowe czy też te, którymi poruszają się służby mundurowe czy ratunkowe. – Tutaj poza funkcjonalnością decyduje również możliwość idealnego dopasowania takiej maszyny do potrzeb danej firmy czy instytucji. – dodaje opiekun klienta (overlimit.com).

Modyfikacje aut terenowych – co to takiego?

Wspomniane przystosowanie auta ściśle do potrzeb to nic innego jak wprowadzenie do niego pewnych modyfikacji – Wiele osób wybiera samochód terenowy wiedząc, że będą mogli zmodyfikować go i tym samym poprawić jego możliwości terenowe. My oferujemy klientom aż 3 pakiety takich modyfikacji – w tym podstawowym zwiększamy prześwit, montujemy profesjonalne opony terenowe oraz elementy przywracające geometrię zawieszenia. W pakiecie najbardziej rozbudowanym oferujemy poza wspomnianymi rozwiązaniami także wszelkiego rodzaju osłony, wyprowadzony dolot powietrza do silnika, wyciągarkę o dużej mocy czy też blokadę tylnego mechanizmu różnicowego. Rozwiązania te pozwalają idealnie przystosować auto do potrzeb czy wymagań kierowców. A te bywają naprawdę różne.

Auta terenowe oraz SUVy poza funkcjonalnością oraz przestronnością mają przewagę nad innymi samochodami, która drzemie w możliwości przystosowania ich idealnie do potrzeb i oczekiwań właścicieli. Nic zatem dziwnego, że są coraz częściej wybierane.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W drugiej edycji plebiscytu Moto Awards, zorganizowanego przez redakcję tygodnika „Auto Świat”, Audi e-tron – w pełni elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni – zajął pierwsze miejsce w kategorii „Wyznaczają ekotrendy”. O tym, które z aut zdobędą nagrody w poszczególnych kategoriach decydowali czytelnicy. Nagrody wręczono wczoraj, podczas uroczystej gali.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »