Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Samochód na rodzinne wakacje

Meganews

Dacia Lodgy to praktyczne, funkcjonalne auto zdolne pomieścić nawet dużą, 7-osobową rodzinę. Konstruktorzy tego przestronnego vana próbowali przewidzieć sytuację podróży z dziećmi. Chcieli, aby samochód odpowiadał potrzebom rodziny. I to dosłownie – a zatem możemy sobie wyobrazić, że każdy zgłasza swoje sugestie, a Lodgy na nie odpowiada. Zaczynamy:

 

− Posuń się wnusiu, bo dziadkowi będzie niewygodnie.

Dacia Lodgy pomieści trzy pokolenia. W drugim rzędzie kanap znajdują się mocowania ISOFIX (rodzice wiedzą, o czym mowa) dla trzech fotelików. W trzecim rzędzie mogą jechać starsze dzieci albo dziadkowie – bez obawy o ich samopoczucie. W odróżnieniu od innych 7-miejscowych vanów, Dacia Lodgy zapewnia dużo miejsca w ostatnim rzędzie – nikt nie jedzie z kolanami pod brodą, ani nie obawia się, że uderzy głową o sufit. Tylne kanapy zaprojektowano z myślą o dorosłych użytkownikach, więc nie będzie narzekania na brak miejsca.

− Tato, gorąco mi!

Każdy, kto choć raz podróżował autem większym niż standardowe, wie, że mimo zapewnień producentów, tylne siedzenia są najczęściej gorzej wentylowane. Projektanci Dacii Lodgy rozwiązali ten problem. Klimatyzacja działa sprawnie i szybko – przyjemny chłód dociera do każdego pasażera w równym stopniu.

 

lodgy-j92-700x380-gp-gd3

 

− Mamo, bez żyrafy nie jadę!

Kolejny punkt na wakacyjnej liście to bagaże. Wózki, torby, plecaki, foteliki, misie, kocyki, żyrafki… Przestronność Dacii Lodgy jest jej znakiem rozpoznawczym. W przypadku wersji 7-miejscowej mamy 207 dm3 wolnego miejsca na pakunki – to korzystna opcja podczas wycieczki z rodziną. Natomiast jeśli chcemy powiększyć powierzchnię bagażową np. zapakować się na dłuższe wakacje lub przewieźć meble, możemy złożyć tylną kanapę, a w razie potrzeby nawet fotele drugiego rzędu. W ten sposób uzyskujemy aż 2 617 dm3 przestrzeni, nie licząc oczywiście schowków, które zapewniają dodatkowe 30 l wolnego miejsca. Przewiezienie ciężkich sprzętów będzie łatwiejsze dzięki niskiemu progowi załadunku – ciężarów nie trzeba wysoko podnosić.

− Skarbie, jedź ostrożnie!

Jak przystało na auto rodzinne, Lodgy troszczy się o bezpieczeństwo. Ma cztery poduszki powietrzne, ABS, elektroniczny system kontroli toru jazdy, może mieć też ogranicznik prędkości (dobre rozwiązanie, jeśli kierowcę rozpraszają dzieci i musi myśleć o kilku sprawach naraz) i system wspomagania parkowania tyłem (przy tak dużym aucie − bezcenny).

− Kochanie, martwię się, czy nas jednak stać na te wakacje…

Co jeszcze liczy się dla rodziny? Oczywiście koszty – a przecież wydatki na paliwo potrafią pochłonąć dużą część wakacyjnego budżetu. Mimo sporych gabarytów, Dacia Lodgy wcale nie pali jak smok. Jej ekologiczne, wysokoprężne silniki obniżają zużycie paliwa poniżej 5l/100 km.

− Ale czy my tam w ogóle trafimy? Bez sensu ten adres…

Dacia Lodgy ma nowoczesny system nawigacji Media Nav – z 18 cm ekranem dotykowym i oczywiście pilotem do sterowania na kierownicy. Do tego zestaw głośnomówiący, radio, Bluetooth i USB, jakby trzeba było słuchać ulubionych kołysanek z playlisty na komórce (dla uprzedzenia następnego pytania).

− A tata Marcina ma taki sportowy samochód…

Przyjemność jazdy Dacią Lodgy i komfort całej rodziny to jedno. Drugie to satysfakcja z wizerunku auta – sprawa równie istotna. Dacia Lodgy jest duża (4,5 m długości, rozstaw osi − 2,8 m), masywna i budzi respekt na drodze. Pięć wersji wyposażenia pozwala dopasować samochód do waszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Design jest nowoczesny i odbiega od stereotypu vana. Zwróć uwagę na mocno zarysowane zderzaki, masywną osłonę chłodnicy, aluminiowe obręcze kół i podkreślającą kształt nadkoli boczną linię nadwozia.

− Nie denerwujcie taty, bo nas nie dowiezie!

Lodgy dba również o twoją wygodę – w kwestiach priorytetowych (komputer pokładowy informuje cię o: zużyciu paliwa, prędkości, pokonanym dystansie itd., fotel jest naprawdę wygodny, a elektryczne lusterka nie wymagają żadnych akrobacji przy ustawianiu) i w kwestii drobiazgów (np. zapewniając ci schowek na okulary tuż nad głową).

− Mamo, pić!

Spokojnie, miejsca na kubek czy butelkę też są.

A jak mi się nie spodoba nad tym morzem?

No cóż, wszystkich problemów Dacia Lodgy nie rozwiąże, ale jedno jest pewne – podróż na pewno będzie komfortowa.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »