Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jak nie dać się oszukać przy zakupie części samochodowych?

Meganews

Jeżeli chcesz zdecydować się na zakupienie części samochodowych samodzielnie, uważaj, aby nie dać się oszukać. Pamiętaj o tym, że bardzo dobra okazja może okazać się oszustwem, a ty zostaniesz zarówno bez części, jak i bez pieniędzy.

Dzisiaj coraz częściej kupujemy części samochodowe przez internet. Możemy wyszukać wówczas części do praktycznie każdego pojazdu, także części rzadko dostępne. Co więcej, możemy kupować nie tylko w Polsce, ale również w sklepach zagranicznych, gdzie do dyspozycji jest o wiele więcej propozycji dla mniej popularnych u nas pojazdów. Kupowanie części przez internet jest wygodne i szybkie, ale trzeba pamiętać o tym, że w sieci jesteśmy narażeni na różne oszustwa.

W ostatnim czasie coraz więcej informacji o oszustwach przy sprzedaży części samochodowych dotyczy portali ogłoszeniowych. Przeważnie problemem jest konieczność wpłacenia zaliczki, a potem sprzedający po prostu znika i nie można się z nim w żaden sposób skontaktować. Również może się okazać, że sprzedawca niedokładnie opisze lub sfotografuje część, a po jej otrzymaniu okazuje się, że jest ona uszkodzona, nieoryginalna czy też niedopasowana dokładnie do pojazdu. Naturalnie, nadal można spotkać się z popularnymi oszustwami – przesłaniem pudełka wypełnionego ciężkimi kamieniami czy cegłami zamiast części. Portale ogłoszeniowe zasługują zatem na większą ostrożność, ponieważ tutaj ofertę można wystawić bez potrzeby weryfikacji tożsamości, jak ma to miejsce na portalach aukcyjnych.

Gdzie wobec tego kupić bezpiecznie części do swojego samochodu Ford Galaxy w Warszawie czy w innych miastach? Przede wszystkim najlepiej szukać ofert u dealerów w autoryzowanych sklepach oferujących oryginalne części. Można też zrobić to przez internet, wybierając sklepy, które prowadzone są przez dealerów. Dla pewności można także sprawdzić opinie na temat danego sklepu, wpisując jego nazwę do wyszukiwarki – wtedy na różnych forach internetowych często można dowiedzieć się, czy dany adres jest bezpiecznym miejscem do zakupu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota Land Cruiser to jeden z tych samochodów, które na dobre zrosły się z krajobrazami półkuli południowej. To kultowe połączenie wołu roboczego na bezdroża i auta klasy premium jest jednym z ulubieńców mieszkańców Australii czy Republiki Południowej Afryki, cenionym szczególnie za trwałość i niezawodność. W RPA znana firma tuningowych zapaleńców zbudowała hotrod oparty na klasycznym […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Tag Heuer to szwajcarska marka zegarków, kojarzona od lat z samochodami i sportami motorowymi. Legendarny model Monaco Calibre 11, z kwadratową tarczą, nosił Steve McQueen w kultowym filmie “Le Mans” z roku 1971. Teraz ten elegancki chronometr powraca do kin wraz z najnowszym smart watchem Tag Heuer Connected. Premiera filmu “Kingsman: Złoty Krąg” już w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »