Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Citroen C4 Cactus – alternatywa dla hatchbacka

Meganews

Nowy model Citroena ma oferować więcej stylu, większy komfort i więcej użytecznych technologii za niższą cenę. Auto idealne?

 

C4 Cactus ma 4,16 m długości, 1,73 m szerokości, a rozstaw osi wynosi 2,60 m, czyli jest taki sam, jak w zwykłej „C-czwórce”. Model ten dysponuje ponadto bagażnikiem o pojemności 358 litrów.

 

 

Nadwozie auta cechują czyste i gładkie powierzchnie oraz płynne linie pozbawione agresywnego charakteru. Charakterystycznym elementem stylizacji są tzw. Airbumps, czyli nakładki umieszczone na bocznych listwach i zderzakach, które oprócz funkcji estetycznych pełnią rolę ochronną, zabezpieczając karoserię przed drobnymi uszkodzeniami, o jakie łatwo w codziennym użytkowaniu.

 

 

Celem projektantów odpowiedzialnych za wygląd wnętrza było uwolnienie przestrzeni dla kierowcy i pasażerów i pozbycie się z kabiny zbędnych elementów. Efekt ten osiągnięto m.in. poprzez likwidację przełączników na rzecz dotykowego ekranu 7-calowego, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji (klimatyzacji, multimediów, nawigacji, ustawień, telefonu, usług internetowych i systemów wspomagających prowadzenie), zastąpienie tradycyjnego wyświetlacza zestawu wskaźników cyfrowym ekranem oraz zastąpienie tradycyjnej dźwigni zmiany biegów uproszczonym systemem „Easy Push” (w wersjach ze sterowaną elektronicznie skrzynią biegów ETG).

 

Poczucie komfortu potęguje panoramiczny dach o wysokim stopniu izolacji termicznej. Na poprawę wygody prowadzenia wpływa również „Smart Wash” – spryskiwacz przedniej szyby wbudowany jest w koniec pióra wycieraczki i po uruchomieniu zostawia na niej strużkę płynu. Kierowca zachowuje dobrą widoczność przez cały czas mycia szyby, a ilość niezbędnego płynu jest dwukrotnie mniejsza niż w tradycyjnych systemach.

 

Poszukiwanie wydajności i pozbycie się niepotrzebnych elementów miało również kluczowe znaczenie dla skutecznego obniżenia poziomu zużycia paliwa w nowej generacji silników o mniejszej pojemności skokowej. W sumie masę samochodu zmniejszono o 200 kg w stosunku do Citroena C4 i wynosi ona finalnie 965 kg. Tym samym redukcja masy pozwoliła zaoferować wersję benzynową o emisji poniżej 100 g CO2/km i wersję z silnikiem Diesla emitującą jedynie 82 g CO2/km, co oznacza zużycie paliwa na poziomie tylko 3,1 l/100 km.

 

Podobnie jak w przypadku ofert operatorów sieci telefonii komórkowych, Citroen proponuje nabywcom C4 Cactus zakup w formie ryczałtu miesięcznego lub uzależnionego od miesięcznego przebiegu (w zależności od kraju). Oferta zapewnia pokrycie wszystkich wydatków, oprócz kosztów paliwa, przez cały czas trwania umowy: finansowanie, ubezpieczenie i utrzymanie auta. Za stałą miesięczną kwotę klient ma możliwość wyboru poziomu wyposażenia swojego samochodu (elementy wyposażenia, silnik) i pakietu usług dostosowanych do jego rzeczywistych potrzeb, nie ponosząc ryzyka przekroczenia budżetu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Ford Fiesta 2012 i Ford Fiesta 2013 to jedne z najpopularniejszych aut osobowych w Polsce. Nic dziwnego – zarówno stylistyka, jak i parametry oraz wyposażenie aut czynią z nich naprawdę komfortowego towarzysza podróży. Czym powinniśmy się sugerować, wybierając właściwą dla nas wersję Forda Fiesty? Warto popatrzeć na typowe cechy tego auta i ocenić na czym […]

Komentarzy: 0 skomentuj »