Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Chevrolet Camaro SS zasila szeregi policji w Dubaju

Meganews

Chevrolet Camaro SS dołączył do floty pojazdów policyjnych w Dubaju, stając się tym samym pierwszym modelem Camaro wykorzystywanym przez policję na Bliskim Wschodzie.
Camaro SS jest napędzane 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 426 KM i maksymalnym momencie obrotowym 567 Nm. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,7 sekundy, dzięki czemu Camaro będzie doskonałym samochodem policyjnym.

 

Camaro, które będzie wykorzystywane jako samochód patrolowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zostało oficjalnie przekazane policji przez Al Ghandi Auto – dilera Chevroleta w Dubaju. Ceremonia przekazania auta odbyła się w siedzibie głównej policji w Dubaju.

 

„Chevrolet Camaro cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. To idealny samochód dla policji w Dubaju, ponieważ chcemy unowocześnić naszą gamę pojazdów, aby sprostać restrykcyjnym standardom Emiratów w zakresie bezpieczeństwa”, powiedział generał Khamis Mattar Al Mazeina.

 

„Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem, który zrealizował zamówienie policji w Dubaju, dotyczące uzupełnienia gamy o samochód patrolowy o wysokich osiągach. Wierzymy, że Camaro spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje”, powiedział Buti Saeed Al Ghandi.

 

„Jesteśmy pewni, że zdolność szybkiego reagowania, jaką wyróżnia się model Camaro za sprawą silnika V8 o wysokich osiągach, w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem auta do eksploatacji na drogach Dubaju oraz łatwością serwisowania, pozwoli wykorzystywać ten samochód w siłach policji przez wiele lat”, dodał Buti Saeed Al Ghandi.

 

Chevrolet Camaro odniósł ogromny sukces na rynku samochodów sportowych na Bliskim Wschodzie. Model ten przez cztery lata z rzędu (od 2009 do 2012 roku) zdobywał tytuł „Najlepszego Muscle Cara” przyznawany przez wiodące publikacje motoryzacyjne. W lutym tego roku Camaro ZL1 zdobyło tytuł „Muscle Cara Roku 2012” magazynu Evo Middle East.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »