Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Cadillac Escalade Platinum, czyli „fura” amerykańskiego rapera

Meganews

Na rynku w USA zadebiutował luksusowy SUV z ogromnymi felgami aluminiowymi, skórzaną tapicerką i „wypasionym” systemem audio-video – amerykańscy raperzy już ustawiają się w kolejce u dilerów… Cadillaca.


Cadillac Escalade w wersji Platinum kusi potencjalnych nabywców chromowanymi dodatkami i 22-calowymi kołami obutymi w niskoprofilowe opony. Tym samym producent daje do zrozumienia, że auto nie służy do offroadowych wypraw w nieznane, a do szpanowania na ulicach wielkich miast.

 

W luksusowym wnętrzu znalazły się m.in. skórzane fotele z elektryczną regulacją w 18 kierunkach (w przednim rzędzie), panele dekoracyjne deski rozdzielczej wykonane z egzotycznego drewna oraz aluminiowe nakładki progowe. Standardem jest również chłodzony schowek w konsoli centralnej oraz system multimedialny obejmujący dwa siedmiocalowe monitory instalowane w zagłówkach, przy czym za dopłatą Cadillac oferuje trzeci ekran o przekątnej 9 cali, montowany w suficie.

Escalade Platinum otrzymał również ośmiobiegową przekładnię automatyczną, system łączności 4G LTE i kamerę Surround View.

Samochód trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Ceny rozpoczynają się od 90 270 dolarów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »