Nasz profil na Facebook.com - polub nas

C-01, czyli pierwszy motocykl Lotusa

Meganews

Projekt motocykla C-01 powstał przy udziale niemieckiej firmy Kodewa i tunera Holzer Group, przy czym na widok końcowego efektu pracy przedstawiciele Lotusa od razu dali „zielone światło” do rozpoczęcia produkcji.


Za design tego zapierającego dech w piersiach jednośladu odpowiada Daniel Simon, który niegdyś pracował dla Bugatti Automobiles, a teraz tworzy projekty graficzne w Hollywood. To on zaprojektował słynne „Lightcycles” na potrzeby filmu „Tron: Dziedzictwo” (2010) oraz tzw. „Bubbleship”, którym poruszał się Tom Cruise w filmie „Niepamięć” (2013).

O ścisłym związku motocykla z filmami science fiction świadczy nie tylko jego wygląd, ale również dobór materiałów wykończeniowych. W konstrukcji jednośladu zastosowano włókno węglowe, tytan i stal wykorzystywaną m.in. przez NASA. Całość waży około 180 kilogramów, co w połączeniu z silnikiem V2 o pojemności 1200 cm3 i mocy 200 KM zapowiada prawdziwie „kosmiczne” emocje…

Ale o tym przekonają się wybrani. Powstanie bowiem tylko 100 sztuk modelu C-01, a każda będzie kosztowała ponad 130 000 dolarów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Mieszkaniec Blockley w angielskim hrabstwie Gloucestershire sprawił sobie na setne urodziny nie lada prezent – superluksusową limuzynę Lexus LS 600h L. Ze względu na tak wyjątkową okazję, brytyjski oddział przygotował drobną niespodziankę, by szczególnie uhonorować swego stałego klienta.

Komentarzy: 0 skomentuj »