Nasz profil na Facebook.com - polub nas

C-01, czyli pierwszy motocykl Lotusa

Meganews

Projekt motocykla C-01 powstał przy udziale niemieckiej firmy Kodewa i tunera Holzer Group, przy czym na widok końcowego efektu pracy przedstawiciele Lotusa od razu dali „zielone światło” do rozpoczęcia produkcji.


Za design tego zapierającego dech w piersiach jednośladu odpowiada Daniel Simon, który niegdyś pracował dla Bugatti Automobiles, a teraz tworzy projekty graficzne w Hollywood. To on zaprojektował słynne „Lightcycles” na potrzeby filmu „Tron: Dziedzictwo” (2010) oraz tzw. „Bubbleship”, którym poruszał się Tom Cruise w filmie „Niepamięć” (2013).

O ścisłym związku motocykla z filmami science fiction świadczy nie tylko jego wygląd, ale również dobór materiałów wykończeniowych. W konstrukcji jednośladu zastosowano włókno węglowe, tytan i stal wykorzystywaną m.in. przez NASA. Całość waży około 180 kilogramów, co w połączeniu z silnikiem V2 o pojemności 1200 cm3 i mocy 200 KM zapowiada prawdziwie „kosmiczne” emocje…

Ale o tym przekonają się wybrani. Powstanie bowiem tylko 100 sztuk modelu C-01, a każda będzie kosztowała ponad 130 000 dolarów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »