Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Brabus B63S w barwach policji z Dubaju

Meganews

Flota samochodów wykorzystywanych przez policję w Dubaju powiększyła się o model Brabus B63S – 700 Widestar, który po udanym debiucie na targach TUNE IT! SAFE! w Niemczech zostanie pokazany podczas salonu Dubai International Motor Show, odbywającego się w dniach od 5 do 9 listopada w Dubai World Trade Center.
Mercedes-Benz G 63 AMG zmodyfikowany przez firmę Brabus został wyposażony w 5,5-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 700 KM i maksymalnym momencie obrotowym 960 Nm osiąganym w przedziale od 2000 do 4500 obr./min. Ze względu na ogromne opory aerodynamiczne auto nie imponuje prędkością maksymalną, która wynosi „tylko” 240 km/h, natomiast pod względem przyspieszenia od 0 do 100 km/h policyjny Brabus może spokojnie konkurować z najlepszymi osobowymi samochodami sportowymi – sprint do „setki” zajmuje bowiem zaledwie 4,9 sekundy.

 

Oprócz wzmocnionej jednostki napędowej terenowy Mercedes otrzymał policyjne barwy (biały lakier nadwozia z zielonymi akcentami dekoracyjnymi), dodatkowe oświetlenie i sygnały świetlne, a także ogromne, 23-calowe obręcze kół „Platinum Edition”. Sprawne prowadzenie w dynamicznych sytuacjach drogowych zapewnia system zawieszenia BRABUS Dynamic Ride Control.

 

Firma zadbała również o komfort pracy policjantów, którzy docenią wygodne siedzenia pokryte skórzaną tapicerką najwyższej jakości, zaawansowany system audio czy ekskluzywne wstawki dekoracyjne w desce rozdzielczej.

 

Obecnie w gamie samochodów policyjnych pełniących służbę w Dubaju znajdują się m.in.: Chevrolet Camaro SS, Lamborghini Aventador, Ferrari FF, Bugatti Veyron i… Renault Twizy.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »