Nasz profil na Facebook.com - polub nas

BMW M6 pod młot i siekierę – protest w Genewie

motostork

W halach genewskich Palexpo producenci dwoją się i troją, wydają grube pliki euro, aby zaprezentować godnie swoje najnowsze modele, a tymczasem przed głównym wejściem właściciel tego BMW M6 coupe, za pomocą młota i siekiery demoluje własne auto warte ponad 300 tys. zł w akcie protestu przeciw złej jakości i niefachowej obsłudze serwisu.

Pan w średnim wieku, który nie wygląda ani na osobę biedną, ani niezrównoważoną, podobne publiczne przedstawienie ze swoim samochodem w roli głównej urządził wcześniej przed głównym wejściem do hal IAA we Frankfurcie. Obiecuje też powtórzyć je przed Bundestagiem w Berlinie. W Genewie pechowy właściciel M6, irański biznesmen Pourmohseni Hadi, zaplanował performance na 6 marca, w dniu prasowym, natychmiast więc zbiegli się dziennikarze, operatorzy i fotograficy, a scena egzekucji biednej „emki” już kilka minut później, jak wirus, zalała Internet. Samochód oklejony był informacją w kilku językach o proteście przeciw złemu traktowaniu klientów przez BMW. Właściciel kupił auto w roku 2008 w salonie we Włoszech i od sześciu lat narzeka na tajemnicze wibracje, stuki i szarpania podczas zmiany biegów. Samochód trafił do kilku serwisów we Włoszech, ale usterki nie udało się usunąć. Napisał też list do producenta w Bawarii, który – jak twierdzi – zignorował pismo, pozostawiając je bez odpowiedzi.
Sfrustrowany pechowiec zdążył naprawić M6 po demolce we wrześniu przed halami IAA i kontynuuje serial w Genewie, obiecuje też wizytę przed Mondial de l’Automobile 2014 w Paryżu. Dziwny i kosztowny sposób zwrócenia na siebie uwagi.

Przed Palexpo natychmiast pojawił się policjant na motocyklu, który wszystkich z komórkami i kamerami poinformował o zakazie fotografowania i filmowania, w krótkich słowach ucinając protesty dziennikarzy: „Ja tu decyduję! Dlaczego? Bo to szczególna sytuacja!” Każdego, kto jeszcze nie poznał szwajcarskiej policji, możemy tylko ostrzec – „szczególna sytuacja” w ustach szwajcarskiego stróża prawa może oznaczać sąd kantonalny i karę kilku tysięcy franków. Na szczęście pan władza nie rekwirował kamer i telefonów.

 

 

motostork

motostork

Artykułów: 62

W motoryzacji od 1997 roku. Tworzę, zmieniam, poprawiam media. Najpierw papierowe "Auto dziś i jutro", które zatrzęsło kioskami i klubami fanów marek na przełomie wieków, potem "Auto Moto", dojrzalsze, sprzedawane nawet w 130-tysięcznych nakładach. Po drodze, już w XXI wieku, kilkadziesiąt wydań pism dla kierowców Hond, Subaru, Jeepów, Dodge’ów i Kii. W końcu portale i media elektroniczne. Wszystko wokół czterech kółek.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »