Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Bentley SUV – pierwsze wideo

Meganews

Widzieliśmy już pierwsze zdjęcie nowego SUV-a. Teraz Bentley podsyca ciekawość fanów motoryzacji, serwując tajemniczy materiał filmowy.


Nowy model brytyjskiej firmy ma być „najmocniejszym i najbardziej luksusowym SUV-em na świecie”.

 

Podobnie, jak w przypadku pierwszej fotografii, na filmie widać jedynie wybrane detale auta, w tym przedni pas. Wyróżniają się tu podwójne, okrągłe reflektory z świetlnymi pierścieniami LED, które uwypuklają imponującą osłonę chłodnicy.

 

 

Firma wciąż nie podaje szczegółów technicznych dotyczących nowego projektu. Pod maską najprawdopodobniej znajdzie się 4-litrowy silnik V8 twin-turbo, produkujący 500 KM i 660 Nm momentu obrotowego. Wcześniej sugerowano, że źródłem napędu będzie jednostka W12 o pojemności 6 litrów, która od tego roku jest zarezerwowana wyłącznie dla produktów Bentley’a. Pozostałe marki VW Group rezygnują z tego motoru z uwagi na wysokie koszty eksploatacji. W gamie znajdzie się też wariant hybrydowy typu plug-in, którego debiut zaplanowano na rok 2017.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Cupra od zawsze fanom motoryzacji kojarzyła się z najbardziej sportowymi wersjami Seatów. Teraz Cupra jest już oddzielną marką, ale jej pierwszy model powstał na bazie Seata Ateki. Specjaliści od  tworzenia hot hatchów debiutują na rynku, wypuszczając SUV-a, który gra w swojej lidze i nie ma jak na razie konkurencji… Czemu SUV Cupry nie ma konkurencji? […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

W przeciągu dwóch lat SEAT nawiązał współpracę z ponad 200 izraelskimi start-upami skupionymi wokół centrum technologicznego w Tel Awiwie. Producent obecnie testuje takie przełomowe rozwiązania, jak obserwacja ruchu gałek ocznych kierowcy, wykrywanie potencjalnych niebezpieczeństw oraz kontrola natężenia światła poprzez elektrycznie sterowane przyciemnianie szyb. Co roku SEAT inwestuje w co najmniej 10 eksperymentalnych technologii.

Komentarzy: 0 skomentuj »