Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jaka będzie przyszłość motoryzacji? Targi EkoFlota 2017

Meganews

W miniony weekend odbyła się druga edycja Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Prezentowane były na nich nowoczesne technologie oraz samochody z napędami alternatywnymi.

 

„Polska nie jest być może jeszcze kojarzona z rozwojem elektromobilności i z samochodami elektrycznymi, ale sytuacja ta powoli się zmienia. Na Targach EkoFlota zaprezentowaliśmy wycinek ekologicznych rozwiązań w motoryzacji, technologie hybrydowe oraz nowe modele samochodów” – powiedział Piotr Wielgus, redaktor naczelny Menadżera Floty. – „W tym roku na Targach EkoFlota mieliśmy pięćdziesięciu wystawców oraz wyjątkową premierę. Pierwszy pokaz w Polsce Jaguara I-PACE. To pierwszy elektryczny model tej brytyjskiej marki. Samochód napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 400 KM, a na jednym ładowaniu będzie w stanie pokonać około 500 km”.

 

Na stoiskach przygotowanych przez wystawców odwiedzający Targi EkoFlota mogli zapoznać się również z coraz bardziej popularną technologią plug-in. W strefie Toyoty został zaprezentowany nowy Prius Plug-in Hybrid. Samochód wyposażony jest w układ hybrydowy – silnik spalinowy i silnik elektryczny, oferujące w sumie 122 KM i średnie spalanie, które może wynosić nawet 1 l na 100 km. Ponadto nowa Toyota może być ładowana z gniazdka elektrycznego – ładowanie trwa od 2 godzin (w przypadku zastosowania gniazda i wtyczki Mennekes) do 3 godzin i 10 minut przy użyciu standardowego gniazdka. Japoński producent przygotował również prezentację hybrydowej odmiany swojego crossovera Toyota C-HR oraz najnowszą generację pierwszego na świecie seryjnie produkowanego samochodu z napędem hybrydowym – modelu Prius.

 

W trakcie Targów można było również obejrzeć samochody marek BMW, Ford, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Toyota, Lexus, Mercedes-Benz, Nissan, SEAT, Skoda, SMART, Tesla i Volkswagen. W gamie prezentowanych modeli znalazły się m.in. BMW i3 oraz BMW X5, Serii 2, 3, 5, 7 w wariancie iPerformance, Tesla Model S i X, Hyundai IONIQ w wersji hybrydowej i elektrycznej, Nissan LEAF, smart electric drive, Toyoty C-HR, Prius i Prius Plug-in Hybrid, Range Rover Velar, Jaguary F-Pace i XF Sportbrake, Fordy Mondeo Hybrid, Focus LPG i Focus Electric, hybrydowe Mercedesy Klasy E i GLC, Volkswageny e-Golf, Golf GTE i Passat GTE czy hybrydy Lexusa: NX, IS, GS i LC.

 

Zwieńczeniem Dnia Biznesowego było wręczenie nagród II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność dla najbardziej ekologicznych i innowacyjnych pojazdów, rozwiązań oraz flot 2017 roku. Ponadto zostały wręczone nagrody specjalne, m.in. dla najlepszych menadżerów flot oraz najbardziej ekologicznego samorządu.

 

Wyniki plebiscytu II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność

 

Innowacyjne rozwiązanie roku – Range Rover Velar, Land Rover Polska

Mobilne rozwiązanie roku – BMW Connected+, BMW Polska

Ekologiczne rozwiązanie roku – Toyota Prius Plug-In Hybrid, Panele fotowoltaiczne

Pojazd ekologiczny roku – kat. jednoślady – Geobike Shadow

Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy osobowe do 3,5t – Hyundai IONIQ, Hyundai Polska

Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy dostawcze do 3,5t – Nissan e-NV200

Pojazd ekologiczny roku – kat. pojazdy użytkowe pow. 3,5t – Mercedes-Benz Sprinter BlueEFFICIENCY, Mercedes-Benz Polska

Flota ekologiczna roku – Eurocash

 

USŁUGI/PRODUKTY

 

Innowacyjne rozwiązanie roku – Tesla Shuttle – direct city to city transport

Mobilne rozwiązanie roku – aplikacja Volkswagen Connected Car

Ekologiczne rozwiązanie roku – Panek CarSharing

 

Ponadto Kapituła plebiscytu wręczyła nagrody w kategoriach, w których sama wskazała nominowanych:

 

SPOŁECZNOŚĆ

 

Eko Menadżer Roku – Bartłomiej Skowroński, Bartesko

Eko Samorząd Roku – Miasto Gdynia

 

NAGRODY SPECJALNE:

 

Toyota Polska – 20 lat hybryd

Info Ekspert – 25 lat na rynku polskim

Daniel Trzaskowski, Volkswagen Financial Services Polska

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »