Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Babcia na torze Indianapolis?

Meganews

W ostatnią niedzielę maja na torze Indianapolis Motor Speedway odbędzie się słynny wyścig Indianapolis 500, będący jednym z największych wydarzeń sportowych w Stanach Zjednoczonych.


Indianapolis 500Przygotowania do tego prestiżowego wyścigu już się zaczęły i oprócz sesji treningowych obejmują również imprezy dedykowane fanom sportów motorowych. Chętni mogą na przykład przejechać się po słynnym, owalnym torze w dwumiejscowym bolidzie IndyCar.

Z takiej możliwości skorzystała… 102-letnia Edith Pittenger, która zajęła miejsce pasażera na pokładzie specjalnie przygotowanego auta. Za jego kierownicą usiadł Mario Andretti – legenda wyścigów Indianapolis 500, Daytona 500 i Formuły 1.

 

Pani Pittenger połknęła wyścigowego bakcyla już sześć lat temu, gdy w wieku 96 lat po raz pierwszy wyjechała na tor w towarzystwie profesjonalnego kierowcy Arie Luyendyka, zostając tym samym najstarszą osobą, która pokonała okrążenie Indianapolis Motor Speedway.

 

„Świetnie się bawiłam! Możemy to powtórzyć?”, powiedziała uradowana Edith po zakończeniu przejażdżki. Gratulujemy zapału i życzymy spełnienia kolejnych motoryzacyjnych marzeń.
 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »