Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Audi R8 nowej generacji z dieslem

Meganews

Audi udowodniło, że można połączyć nowoczesny samochód sportowy z technologią TDI. Pierwszym wyczynowym samochodem sportowym z tego rodzaju napędem było studyjne Audi R8 TDI Le Mans quattro z dwunastocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 500 KM i momentem obrotowym 1000 Nm.


Koncept z 2008 roku nie doczekał się seryjnego odpowiednika, jednak jest szansa, że R8 nowej generacji będzie napędzane silnikiem wysokoprężnym. Samochód powstanie w oparciu o architekturę MMS – wykorzystywaną m.in. przez Lamborghini Huracán – stanowiącą połączenie aluminium i włókna węglowego.

 

Największe zmiany zajdą w gamie jednostek napędowych. Benzynowy silnik V8 o pojemności 4,2 litra zostanie zastąpiony odmianą twin-turbo o pojemności zmniejszonej do 4 litrów (460 KM i 500 Nm momentu obrotowego). Z kolei wolnossący motor V10 o pojemności 5,2 litra otrzyma do pary nową, 7-biegową przekładnię S Tronic, a jego moc wzrośnie do około 540 KM (529 Nm momentu obrotowego).

 

Odmiana R8 V10 Plus – oferowana wyłącznie, jako Coupe – będzie zasilana V-dziesiątką generującą 600 KM i 560 Nm momentu obrotowego. Producent wprowadzi również do oferty wariant e-Tron, który oprócz doskonałych osiągów zaoferuje relatywnie duży zasięg (ponad 480 km) i wysoką wydajność paliwowo-ekologiczną.

 

Prawdziwą nowością będzie natomiast model R8 TDI, pod maską którego znajdzie się 4-litrowy diesel V8 lub 5-litrowy silnik wysokoprężny V10. Podobna jednostka będzie w przyszłości napędzała modele Bentley’a.

 

Debiut Audi R8 TDI zaplanowano wstępnie na roku 2017, natomiast benzynowe warianty pojawią się na rynku nieco wcześniej.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »