Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Niemieckie marki zdominowały „World Car of the Year 2014”

Meganews

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na Światowy Samochód Roku.


W ścisłym finale Audi A3 pokonało modele BMW serii 4 i Mazda3, zdobywając prestiżowe wyróżnienie „World Car of the Year 2014”.

 

We wprowadzonej w tym roku kategorii „Światowy Samochód Ekskluzywny 2014” („World Luxury Car 2014”) zwyciężył Mercedes-Benz Klasy S, zostawiając w tyle Bentley’a Flying Spur i Range Rovera Sport.

 

Z kolei „Światowym Samochodem Sportowym 2014” („World Performance Car 2014”) zostało Porsche 911 GT3, które w finale walczyło z Chevroletem Corvette Stingray i Ferrari 458 Speciale.

 

Wśród ekologicznych aut pretendujących do tytułu „Światowego Ekologicznego Samochodu Roku 2014” („World Green Car 2014”) najwyższe wyróżnienie przypadło BMW i3. Jego wyższość musiały uznać modele Audi A3 Sportback g-tron i Volkswagen XL1.

 

Ostatnia nagroda w kategorii „Światowy Samochodowy Design Roku 2014” („World Car Design of the Year 2014”) również trafiła do BMW i3, które tym razem pokonało Mazdę3 i Mercedesa Klasy C.

 

Każdy z kandydatów jest – zgodnie z regulaminem – „samochodem całkowicie nowym” lub „samochodem po znaczących i głębokich zmianach”, o czym zapewniają ich producenci. Samochody kandydujące w głównym konkursie na „Światowy Samochód Roku 2014” muszą się znaleźć w otwartej sprzedaży najpóźniej do 31 grudnia 2013 r. na co najmniej jednym kontynencie, a na minimum dwóch do 31 maja 2014 r. (zapewnienie producenta).

 

Polskim jurorem konkursu jest Maciej Pertyński.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Suzuki Swift jest jednym z ambasadorów klasy B, czyli kompaktowych samochodów miejskich. Model ten bardzo zmienił się na przestrzeni ostatnich generacji, jednak wciąż utrzymuje się na czołowych pozycjach listy najchętniej kupowanych aut w swojej klasie. Jeśli myślisz, że samochody miejskie są nudne, poprawne i nie wywołują żadnych emocji, to koniecznie sprawdź wersję Suzuki Swift Sport […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »