Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Astrofizycy wytyczyli nowy gwiazdozbiór Prius

Meganews

Na niebie pojawił się nowy gwiazdozbiór o nazwie Prius. W ten sposób została uczczona 20. rocznica rynkowej premiery ikony hybryd. Toyota Prius – pierwszy na świecie masowo produkowany samochód hybrydowy – zadebiutowała w październiku 1997 roku.


Toyota przez dwie dekady nieustannie zajmuje pozycję lidera technologii hybrydowej. Dla uczczenia 20. rocznicy obecności samochodów spalinowo-elektrycznych na rynku firma postanowiła uhonorować Priusa – ikonę ekologicznych samochodów, od której rozpoczęła się rewolucja hybrydowa. Wspólnie z jednym z najwybitniejszych astrofizyków na świecie Toyota umieściła Priusa wśród gwiazd – na niebie został wytyczony gwiazdozbiór Prius, złożony ze 100 gwiazd, którym nadano nazwy aktualnych, historycznych i koncepcyjnych modeli Toyoty. Gwiazdozbiór Prius jest widoczny z dowolnego miejsca na półkuli północnej. Toyota udostępniła aplikację, na której można zapoznać się z najważniejszymi konstelacjami gwiezdnymi, w tym z nowym gwiazdozbiorem Prius. Aplikacja jest dostępna na www.priusconstellation.com.

 

Toyota Prius to samochód, który odmienił motoryzację. Było to pierwsze auto z napędem elektrycznym, które nie wymagało ładowania. To wyjątkowe w tamtych czasach rozwiązanie nowy model zawdzięczał przełomowemu napędowi hybrydowemu Toyoty.

 

Dziś, po 20 latach, Toyota wciąż poszukuje kolejnych innowacji, które jeszcze bardziej udoskonalą spalinowo-elektryczny układ hybrydowy. Obecnie napęd ten jest dostępny w większości modeli marki. Liczba samochodów hybrydowych Toyoty kupionych na świecie przekroczyła 11 milionów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Wyobraź sobie, że siadasz za kierownicę i ruszasz przed siebie. Cała reszta zostaje daleko w tyle. Korzystasz z innowacyjnych udogodnień i odczuwasz niewysłowioną wolność. W ten sposób nie tylko nabierasz dystansu, ale odkrywasz również, jak wiele frajdy może dawać zwykła jazda samochodem. Z Subaru XV to wszystko stanie się możliwe!

Komentarzy: 0 skomentuj »