Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Astrofizycy wytyczyli nowy gwiazdozbiór Prius

Meganews

Na niebie pojawił się nowy gwiazdozbiór o nazwie Prius. W ten sposób została uczczona 20. rocznica rynkowej premiery ikony hybryd. Toyota Prius – pierwszy na świecie masowo produkowany samochód hybrydowy – zadebiutowała w październiku 1997 roku.


Toyota przez dwie dekady nieustannie zajmuje pozycję lidera technologii hybrydowej. Dla uczczenia 20. rocznicy obecności samochodów spalinowo-elektrycznych na rynku firma postanowiła uhonorować Priusa – ikonę ekologicznych samochodów, od której rozpoczęła się rewolucja hybrydowa. Wspólnie z jednym z najwybitniejszych astrofizyków na świecie Toyota umieściła Priusa wśród gwiazd – na niebie został wytyczony gwiazdozbiór Prius, złożony ze 100 gwiazd, którym nadano nazwy aktualnych, historycznych i koncepcyjnych modeli Toyoty. Gwiazdozbiór Prius jest widoczny z dowolnego miejsca na półkuli północnej. Toyota udostępniła aplikację, na której można zapoznać się z najważniejszymi konstelacjami gwiezdnymi, w tym z nowym gwiazdozbiorem Prius. Aplikacja jest dostępna na www.priusconstellation.com.

 

Toyota Prius to samochód, który odmienił motoryzację. Było to pierwsze auto z napędem elektrycznym, które nie wymagało ładowania. To wyjątkowe w tamtych czasach rozwiązanie nowy model zawdzięczał przełomowemu napędowi hybrydowemu Toyoty.

 

Dziś, po 20 latach, Toyota wciąż poszukuje kolejnych innowacji, które jeszcze bardziej udoskonalą spalinowo-elektryczny układ hybrydowy. Obecnie napęd ten jest dostępny w większości modeli marki. Liczba samochodów hybrydowych Toyoty kupionych na świecie przekroczyła 11 milionów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »