Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Aston Martin w Genewie

Meganews

Tegoroczne stoisko firmy Aston Martin w Genewie zostanie zdominowane przez specjalne odmiany modeli V8 Vantage i DB9.


Pierwsza nowość to model V8 Vantage N430. Samochód został wyposażony w 4,7-litrowy silnik V8, generujący 436 KM przy 7 300 obr./min. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi mocy, auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 305 km/h. Napęd trafia do tylnych kół za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni manualnej zestopniowanej z uwzględnieniem typowo sportowego charakteru tego modelu. Opcjonalnie producent oferuje zautomatyzowaną skrzynię manualną SportShift II o siedmiu przełożeniach.

 

Wzmocniony Vantage odróżnia się od swoich standardowych braci specjalnym pakietem graficznym nadwozia, inspirowanym konceptem CC100 Speedster. W ekskluzywnym wnętrzu wykończonym skórą może się też znaleźć opcjonalny system nagłośnieniowy Bang & Olufsen BeoSound o mocy 1000 watów. Aston Martin V8 Vantage N430 będzie kosztował w Wielkiej Brytanii przynajmniej 89 995 funtów. Sprzedaż rusza we wrześniu tego roku.

 

Natomiast specjalny Aston Martin DB9 w wersji Carbon Black i Carbon White to nic innego, jak kolejna odmiana kolorystyczna (w tym przypadku czarna lub biała) z dodatkami z włókna węglowego, którą producent wycenił drożej, niż model seryjny. Ile wynosi dopłata? O to trzeba zapytać osobiście, dzwoniąc do jednego ze 147 punktów dilerskich brytyjskiej marki.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: