Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Apple Watch kontroluje funkcje modeli BMW i

Meganews

BMW idzie o krok dalej w mobilnej łączności samochodowej dzięki technologii BMW ConnectedDrive. Nigdzie indziej nie znajdziemy tak ścisłego połączenia między kierowcą, samochodem i światem zewnętrznym.

Aplikacja Remote już może być wykorzystywana do zdalnej kontroli funkcji modeli BMW i. To także aplikacja, której klienci będą mogli używać od pierwszej chwili w zegarkach Apple Watch. Apple Watch korzysta z BMW i Remote – którą można ściągnąć bezpłatnie z Apple iTunes Store – by zapewnić swym użytkownikom w każdej chwili aktualną informację na temat stanu akumulatorów czy by ich powiadomić o zakończeniu procesu ładowania jednostki wysokoprądowej. Ponadto Apple Watch może kontynuować instrukcje nawigacyjne rozpoczęte w BMW i3, by doprowadzić użytkownika do ostatecznego celu po zaparkowaniu samochodu – lub by go doprowadzić z powrotem do zaparkowanego auta. Pozwala także ustawić wstępnie temperaturę, jakiej życzy sobie użytkownik w kabinie. Nowy smartwatch ma innowacyjny lśniący wyświetlacz, na którym znakomicie prezentują się aplikacje w postaci integrowanej przez zegarek, a więc jako najważniejsze dane aplikacyjne, które można rozpoznać jednym rzutem oka. Poza wskazaniem naładowania akumulatorów oraz informacji o aktualizacjach, ekran smartwatcha pokazuje także użytkownikom aplikacji BMW i Remote, czy drzwi samochodu są zablokowane.

Szybszy, bardziej bezpośredni sposób cieszenia się elektryczną mobilnością

Apple Watch zakłada się na nadgarstek, jak każdy inny zegarek, ale jest inteligentnym przedłużeniem powiązanego smartfonu iPhone. Może w każdej chwili połączyć swego użytkownika z jego BMW i3 lub i8 – zdalnie – i pozwala sprawdzać informacje i dane bez wyjmowania smartfonu z kieszeni, odblokowywania ekranu i wpisywania kodu lub sczytywania odcisku palca. Wielu z nas już dziś postrzega usługi cyfrowe jako integralną część codziennego życia, a smartwatche przydadzą temu trendowi jeszcze większego impetu. Uczynią też wykorzystywanie mobilności elektrycznej doznaniem szybszym i bardziej bezpośrednim.

Apple Watch jest sterowany naciskaniem lub gestami na dotykowym ekranie, co od dawna stało się naszą drugą naturą w kontaktach z tabletami i smartfonami. Przesunięcie palcem w górę ekraniku ukazuje ekran startowy aplikacji BMW i Remote, skąd użytkownicy mogą wejść do kolejnych podmenu aplikacji. Ekran startowy ukazuje samochód powiązany ze smartwatchem w elegancki sposób, co jest cechą charakterystyczną dla modeli BMW i. Wyświetlane są także stan akumulatorów i teoretyczny zasięg auta oraz godzina i data. Przewijanie ekranu startowego ukazuje nowe menu, przez które użytkownicy mogą sprawdzić całą paletę informacji o samochodzie – o stanie szyberdachu, drzwi, maski. Są tu także wyświetlane alerty, np. o nadciągającym terminie przeglądu czy wymiany klocków hamulcowych albo płynu. Listę można schować, pociągając ekran w dół lub przekręcając koronę, centralny kontroler Apple Watcha.

Chłodzenie lub ogrzewanie podczas ładowania

Przesunięcie palcem w prawo przenosi użytkowników do podmenu Remote App, do usług Remote Services, umożliwiających np. dostosowanie temperatury w kabinie auta podczas ładowania akumulatorów. Dzięki temu później nie trzeba będzie pobierać z nich energii, by dopasować klimat w kabinie do wymagań użytkowników. Dalsze przewinięcie ekranu daje dostęp do klaksonu, którego można użyć, by odnaleźć swe auto na zatłoczonym parkingu (albo kiedy parkował je ktoś inny). Aktywacja funkcji wymaga tylko dotknięcia ekranu.

Intermodalne planowanie trasy

Jedną z wielu innowacji w BMW i3 jest pierwszy intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje dalszą podróż innym środkiem transportu – funkcja absolutnie unikatowa, a kontynuowana także w powiązanym Apple Watch, który po zaparkowaniu auta prowadzi nawigację dalej, wykorzystując inne sposoby podróżowania, aż do osiągnięcia punktu docelowego. Ta sama aplikacji pozwoli później trafić z powrotem do samochodu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: