Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Abarth Elaborabile i jego sposób na prędkość

Meganews

Na rodzinę Abartha składają się wyłącznie auta wyjątkowe, obok których trudno przejść obojętnie. Nie inaczej jest w przypadku modelu Elaborabile. Ma się wrażenie, że powstał tylko (a może aż) po to, aby uszczęśliwiać kierowcę.

 

 

Twórcy modelu zapewniają, że Elaborabile został ulepszony w każdym calu – wyłącznie po to, aby wywołać na naszych twarzach jeszcze szersze uśmiechy. I należy przyznać im szczerą rację. Podczas przyglądania się temu autku towarzyszą nam wyłącznie ciepłe uczucia. Ulegają one jeszcze większemu rozgrzaniu, gdy siadamy za kółko Elaborabile.

 

Jedź i baw się!

Sportowy kokpit zachęca do tego, aby czym prędzej odpalić silnik i ruszyć przed siebie i przetestować wszystkie opcje, jakie dla nas przygotowano. Surowo ścięta kierownica z całym centrum dowodzenia w dłoni to ukłon w stronę tych, którzy lubią funkcjonalne rozwiązania z jednej i nowinki techniczne z drugiej strony. Dla jeszcze większej frajdy przygotowano coś specjalnego – przycisk Sport, po dotknięciu którego przenosimy się ze zwykłej drogi prosto na tor wyścigowy. Tryb ten zapewnia zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego oraz regulację układu kierowniczego w taki sposób, aby podczas jazdy odczuwać wyłącznie radość.

 

 

Za świetne parametry jezdne odpowiada również nadwozie, tak charakterne i zadziorne jak mało które. Trzeba wierzyć projektantom Abartha Elaborabile, gdy mówią, że wygląd samochodu został skrojony na miarę jednej potrzeby – jak najlepszych osiągów. Świadczą o tym takie elementy, jak spojler, boczne wloty powietrza przy tylnym zderzaku czy zderzak przedni o oryginalnym kształcie. Nie zaniedbano przy tym tego, aby auto prezentowało się nad wyraz stylowo. Włoski duch został w pełni zachowany sprawiając, że na widok tego modelu zachwycić mogą się zarówno miłośnicy klasyki, jak i poszukiwacze niecodziennego designu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Seat wyszedł z założenia, że nie zawsze kto pierwszy, ten lepszy. Poczekał z wprowadzeniem crossovera, aby dobrze rozeznać się na rynku i uczyć się na błędach rywali. Udało się, bo inżynierowie hiszpańskiej marki stworzyli bardzo przemyślany oraz dopracowany samochód, który nie ma problemów wieku dziecięcego. Arona nigdy nie będzie pionierem segmentu miejskich „terenówek”, ale ma […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy wiesz, że szczególnie dużo wypadków ma miejsce w lipcu? Ponad 3 tysiące w 2018 roku. Komenda Główna Policji w raporcie opublikowanym na policja.pl tłumaczy to wzmożonym ruchem na drogach. W końcu jest to okres wakacyjny. Jeśli zatem zaplanowałeś wyjazd na wczasy w lipcu, w pierwszej kolejności powinieneś kupić ubezpieczenie samochodowe. Sprawdź, co warto wiedzieć […]

Komentarzy: 0 skomentuj »