Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Abarth Elaborabile i jego sposób na prędkość

Meganews

Na rodzinę Abartha składają się wyłącznie auta wyjątkowe, obok których trudno przejść obojętnie. Nie inaczej jest w przypadku modelu Elaborabile. Ma się wrażenie, że powstał tylko (a może aż) po to, aby uszczęśliwiać kierowcę.

 

 

Twórcy modelu zapewniają, że Elaborabile został ulepszony w każdym calu – wyłącznie po to, aby wywołać na naszych twarzach jeszcze szersze uśmiechy. I należy przyznać im szczerą rację. Podczas przyglądania się temu autku towarzyszą nam wyłącznie ciepłe uczucia. Ulegają one jeszcze większemu rozgrzaniu, gdy siadamy za kółko Elaborabile.

 

Jedź i baw się!

Sportowy kokpit zachęca do tego, aby czym prędzej odpalić silnik i ruszyć przed siebie i przetestować wszystkie opcje, jakie dla nas przygotowano. Surowo ścięta kierownica z całym centrum dowodzenia w dłoni to ukłon w stronę tych, którzy lubią funkcjonalne rozwiązania z jednej i nowinki techniczne z drugiej strony. Dla jeszcze większej frajdy przygotowano coś specjalnego – przycisk Sport, po dotknięciu którego przenosimy się ze zwykłej drogi prosto na tor wyścigowy. Tryb ten zapewnia zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego oraz regulację układu kierowniczego w taki sposób, aby podczas jazdy odczuwać wyłącznie radość.

 

 

Za świetne parametry jezdne odpowiada również nadwozie, tak charakterne i zadziorne jak mało które. Trzeba wierzyć projektantom Abartha Elaborabile, gdy mówią, że wygląd samochodu został skrojony na miarę jednej potrzeby – jak najlepszych osiągów. Świadczą o tym takie elementy, jak spojler, boczne wloty powietrza przy tylnym zderzaku czy zderzak przedni o oryginalnym kształcie. Nie zaniedbano przy tym tego, aby auto prezentowało się nad wyraz stylowo. Włoski duch został w pełni zachowany sprawiając, że na widok tego modelu zachwycić mogą się zarówno miłośnicy klasyki, jak i poszukiwacze niecodziennego designu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Cupra od zawsze fanom motoryzacji kojarzyła się z najbardziej sportowymi wersjami Seatów. Teraz Cupra jest już oddzielną marką, ale jej pierwszy model powstał na bazie Seata Ateki. Specjaliści od  tworzenia hot hatchów debiutują na rynku, wypuszczając SUV-a, który gra w swojej lidze i nie ma jak na razie konkurencji… Czemu SUV Cupry nie ma konkurencji? […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

W przeciągu dwóch lat SEAT nawiązał współpracę z ponad 200 izraelskimi start-upami skupionymi wokół centrum technologicznego w Tel Awiwie. Producent obecnie testuje takie przełomowe rozwiązania, jak obserwacja ruchu gałek ocznych kierowcy, wykrywanie potencjalnych niebezpieczeństw oraz kontrola natężenia światła poprzez elektrycznie sterowane przyciemnianie szyb. Co roku SEAT inwestuje w co najmniej 10 eksperymentalnych technologii.

Komentarzy: 0 skomentuj »